Efekt etykietowania opartego na Bio-based

Image

Wreszcie etykieta ekologiczna, która jasno stwierdza fakty.

 

Aby zorientować się, jakie potencjalne skutki może mieć komunikacja z niedawno uruchomionym systemem certyfikacji Testfakta Bio-based, poprosiliśmy respondentów w Niemczech o wybranie jednej z czterech różnych „zielonych etykiet”.

 

Published: 22 lis, 2022

Choć Testfakta Bio-based jest najnowszym i najmniej znanym certyfikatem, to jednak zajął on najwyższe miejsce w pytaniu, który z oznaczonych na etykiecie produktów będzie miał najmniejszy negatywny wpływ na środowisko.

Fakty z testów System certyfikacji produktów biologicznych nie tylko jest zgodny z najnowszymi zaleceniami UE dotyczącymi ekologicznego oznakowania i dlatego jest przyszłościowy, ale także wydaje się łatwiejszy do zrozumienia dla konsumenta w porównaniu z innymi, bardziej abstrakcyjnymi certyfikatami.

Nasze Bio-based testy certyfikacyjne

Celem certyfikacji Testfakta Bio-based jest wykazanie zawartości materiału odnawialnego w produkcie i/lub opakowaniu. Certyfikacja odbywa się we współpracy z państwowym RISE (szwedzkie instytuty badawcze) i jest zgodna z aktualnymi zaleceniami UE dotyczącymi obliczania i przekazywania treści pochodzenia biologicznego (EN 16935 dla B2C, EN 16848 dla B2B).

Zaczynamy od badania pilotażowego, podczas którego ustalamy wartość progową produktu (minimalny poziom certyfikacji), badamy skład materiałowy produktu oraz niezbędne przygotowanie próbki do analizy węgla-14. Następnie obliczamy biomasę produktu w stosunku do masy całkowitej, poprzez analizę węgla-14 dotyczącą proporcji organicznego węgla pochodzenia biologicznego w stosunku do całkowitej zawartości węgla. Jeżeli produkt spełnia wymogi certyfikacji podpisujemy umowę, w ramach której Klient uiszcza opłatę za prawa licencyjne i komunikację.